15 sierpnia Polskie Kwiaciarnie w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia w sobotę Polskie Kwiaciarnie gościły w Muzeum Wojska Polskiego. Dzięki uprzejmości dyrekcji, wspólnie z warszawiakami i turystami, a było ich wielu, bo około 6 tys. mogliśmy hucznie świętować dzień Wojska Polskiego.
zdj1
Dzień wypełniony atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Można było oglądać wystawy tematyczne oraz eksponaty i pamiątki związane z historią Wojska Polskiego oraz jednostki specjalnej „GROM”.
zdj2

Nowe logo muzeum w kwiatowej wersji

Na  dziedzińcu wśród stoisk stanęła tablica przygotowana przez florystów z Polskich Kwiaciarni z nowym logo muzeum. Podczas rozmów i rozważań, co tym razem mamy przygotować, padła prośba o logo. Muzeum od niedawna posługuje się nowym i organizatorzy chcieli pokazać je w niekoniecznie typowy „wydrukowany” sposób.
zdj3
Kwiaty i naturalne materiały jak najbardziej się do tego nadają.  Z czerwonej  róży powstał szyszak, typ hełmu otwartego znany od średniowiecza, a w czasach nowożytnych wiele razy modyfikowany hełm wojskowy.
2015-08-15__MG_2969_1_3a
Litery w nazwie przygotowaliśmy na kształtkach wyciętych z gąbki naszego sponsora firmy Victoria. Aby odzwierciedlały dokładnie litery w logo obłożyliśmy je szarymi listkami topoli.
zdj4

Kwiaty w hołdzie poległym i zasłużonym

Z dużą ciekawością, odwiedzający tego dnia muzeum, obserwowali i chętnie robili zdjęcia przy naszej tablicy.  Dzieci przy okazji słyszały historię o umundurowaniu, nakryciach głowy żołnierzy i o tym co z wojskiem przed wielu laty i obecnie się wiąże. Floryści przygotowali wiązanki pod pomniki upamiętniające żołnierzy poległych na misjach pokojowych i pierwszej Polki w historii Wojska Polskiego , która została mianowana na stopień generała Marii Stanisławy Wittek ps. Mira.
zdj5
Rozdaliśmy blisko 2 tysiące kwiatów: kolorowych gerber, róż i biało czerwonych goździków, które w dzień narodowego święta cieszyły się dużą popularnością.
zdj6
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom firmie Blanka Direct i lokalnym producentom z giełdy na ul. Bakalarskiej w Warszawie: Andrzejowi Chylińskiemu, Grażynie Statecznej, Andrzejowi Kowalskiemu, Łukaszowi i Sebastianowi Olszanko,  firmie Victoria za gąbkę i inny florystyczny asortyment.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Tego dnia ukwieciliśmy Warszawę, na twarzach ludzi gościł uśmiech, słońce nad głowami, to wszystko spowodowało że dzień był udany i bardzo radosny, a takich nam więcej trzeba.

 

Tagi: , , , ,
Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: