3 maja święto kwiatów na Rynku w Krakowie

Kwiatowe święto w Krakowie

Piękną, słoneczną niedzielę 3 maja floryści z Polskich Kwiaciarni spędzili na Krakowskim Rynku.
2015-05-03__MG_1756

Świętowaliśmy pierwszy rok

od powstania naszego Klastra. Ugościł nas i na ten dzień udostępnił nam miejsce po raz kolejny Klub pod Jaszczurami. Przygotowania trwały kilka dni i od wczesnego niedzielnego ranka. Wszystkim obecnym na Rynku zaprezentowaliśmy już tradycyjnie mapę Polski ułożoną z kwiatów, która stała się naszym logo. W tym roku do ramy misternie, w zaplanowany i przemyślany sposób, mocowaliśmy probówki, aby w nich ułożyć przeróżne kwiaty, które podarował nam holenderski sponsor firma VHV Flowers and Greens.

2015-05-03__MG_1636_v2

Pojawiła się przepiękna glorioza, gerbera, ostróżka, goździk, czosnek, gipsówka, agapantus, storczyk Vanda i wiele innych we wszystkich kolorach tęczy. Turyści, mieszkańcy Krakowa z zaciekawieniem zatrzymywali się i chętnie fotografowali nasze dzieło i siebie na tle barwnych kwiatów.
Przechodnie zadawali wiele pytań co to za akcja. A my w białych koszulkach z logo PK i wiankach na głowach, które były naszym znakiem rozpoznawczym wyjaśnialiśmy wszystkim, że promujemy kulturę wręczania kwiatów, bo kwiaty to kultura. Rozdaliśmy około 1000 szt kolorowej gerbery i innych gatunków kwiatów, które otrzymaliśmy od lokalnych, polskich producentów. Jeszcze długo po imprezie wśród gości restauracji, ogródków, uczestników pochodów można było zauważyć tych, którzy w rękach trzymali, kwiaty otrzymane od naszych florystów.

2015-05-03__MG_1626_1 2015-05-03__MG_1670 2015-05-03__MG_1264

Panowie, na pytanie, kiedy pan podarował ostatnio kwiaty żonie, narzeczonej, niestety lekko zawstydzeni przyznawali się, że dawno. Zapraszaliśmy więc do naszych kwiaciarni i pracowni na kwiatowe zakupy :).

Była z nami „władza” ;). Kwiatami obdarowaliśmy panów policjantów i strażników miejskich. Mężczyźni zdziwieni, ale dziękowali z uśmiechem na ustach, oni też lubią dostawać kwiaty.

2015-05-03__MG_1280 2015-05-03__MG_1588

Kolejna udana impreza popularyzowania kwiatów wśród Polaków za nami.

Serdecznie dziękujemy Klubowi pod Jaszczurami za gościnę. Naszym kwiatowym sponsorom firmie VHV Flowers and Greens i lokalnym producentom z Giełdy na ul.Bakalarskiej w Warszawie:
Andrzejowi Chylińskiemu, Grażynie Statecznej, Andrzejowi Kowalskiemu.

Maj rozpoczęliśmy z krakowskim przytupem i działamy dalej. W galerii zdjęcia z naszego niedzielnego, kwiatowego świętowania.

 

 

 

Tagi: , , , ,
Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: