Anturium, oczaruj mnie…

 

11 stycznia bieżącego roku w siedzibie firmy JMP Flowers w Stężycy odbyły się warsztaty florystyczne pt. „Anturium, oczaruj mnie…”, które dla grupy Polskie Kwiaciarnie i zaproszonych gości poprowadziła Mistrzyni Florystyki Sylwia Bednarek.

Z gościnności Gospodarstwa Ogrodniczego JMP Marii i Jarosława Ptaszków skorzystało kilkunastu florystów z całego kraju. Wielogodzinny pobyt u największego i najnowocześniejszego producenta kwiatów ciętych i doniczkowych w Polsce, uczestnicy rozpoczęli zwiedzaniem szklarni o powierzchni ponad 12 ha. A było co oglądać ! JMP Flowers oferuje ponad 60 odmian róż, kilkadziesiąt odmian orchidei doniczkowych oraz 40 odmian przepięknych anturium. To właśnie oryginalność i wyjątkowy urok tych kwiatów, były inspiracją warsztatowej twórczości uczestników, odzwierciedlonej w różnorodnych bukietach i kompozycjach.

Dzień spędzony w Stężycy należał do bardzo ciekawych i pełnych wrażeń. Przyjemnej pracy przy poszerzaniu wiedzy florystycznej towarzyszyła przesympatyczna atmosfera, różnobarwna roślinność a przede wszystkim życzliwość i gościnność gospodarzy, za co serdecznie dziękujemy.

Tagi: , , ,
Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: