Miodobranie w Wieliczce kolejny raz …miód, pszczoły, dzieci i kwiaty

W ostatnią niedzielę wakacji, już tradycyjnie floryści z Polskich Kwiaciarni gościli w Wieliczce na IX Miodobraniu. Żar lał się z nieba, woń miodu unosiła się na wielickim rynku, nie mogło zabraknąć i kwiatów
zdj1
Wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, dorośli znaleźli również coś dla siebie.
zdj2 zdj3

A przy jednym ze stoisk floryści pokazywali dzieciom, jak przygotować już niestety jesienne kompozycje, bo wrzesień za pasem. Najmłodsi panowie 🙂 chętnie uczyli się sztuki układania kwiatów, z dumą prezentowali kwiatowe zegarki.
zdj4 zdj5

Dziewczynkom przypadła do gustu biżuteria z jarzębiny, goździków, wianki z solidago.
zdj6 zdj7

Stoiska Polskich Kwiaciarni dumnie strzegł miś z kwiatową beczką miodu w otoczeniu jak na miodobranie przystało ula, wrzosów, kwiatów solidago. Dzieci chętnie dotykały, przytulały i fotografowały się z duuuużym niedźwiadkiem Uczymy najmłodszych obcowania z kwiatami, roślinami, pokazujemy jak ważne są w życiu. Dorosłych obdarowujemy kwiatami. Tak było i tu w Wieliczce, szeroki uśmiech na twarzy kobiet i mężczyzn po otrzymaniu kwiatka, to największa radość dla nas florystów.
Jesienne kompozycje wianki i dekoracje w naturalnych osłonkach cieszyły oczy przechodniów, turystów i mieszkańców Wieliczki. Tym razem było eko, więc tym bardziej w zgodzie z naturą. Zakupione wianki i bukiety pięknie się zasuszą i na długo będą zdobić domy nabywców.

zdj8

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, którzy podarowali kwiaty na tę imprezę: Arkadiusz Minkina Firma Handlowa BIANKA, F.H. „DORO” Czesław Dorocki, Ogrodnictwo Marek Molik z Rudawy, Andrzej Chyliński producent gerbery, firmie Victoria Floral Products za gąbkę i podstawki ciotolla do kompozycji dla najmłodszych.

 

Tagi: , , , ,
Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: