Polskie Kwiaciarnie na Kwiatowych Plenerach w Mińsku Mazowieckim

Tekst: Izabella Walewska-Ogrodnik

W weekend 12-13 września Polskie Kwiaciarnie gościły w Mińsku Mazowieckim, gdzie w roli współorganizatora wydarzenia brały udział w Pierwszych Mińskich Kwiatowych Plenerach.

Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni floryści z całej Polski, którzy indywidualnie zaprezentowali dużą formę kwiatową , wiązankę ślubną oraz różnego rodzaju wianki.

Już od sobotniego popołudnia trwały prace techniczne i przygotowawcze, aby niedzielnego ranka mińszczanie mogli podziwiać stworzone kwiatowe dzieła sztuki i poznawać ogromny zakres współczesnej florystyki. Z kwiatów, roślin, metalu i innych materiałów powstały przestrzenne rzeźby, dekoracje przedmiotów codziennego użytku, kwiatowe scenerie czy fantazyjne bukiety. Dziedziniec przed pałacem Dernałowiczów stał się przez dwa dni ogrodem jak z bajki. Oglądający mogli podpatrywać warsztat pracy florystów, ich sposoby kompozycji i dobory odpowiedniego asortymentu a na koniec ostateczną postać kwiatowej aranżacji.

O ile dorośli zachwycali się dużymi formami kwiatowymi o tyle wśród najmłodszych największą popularnością cieszyły się warsztaty florystyczne. Dzieci pod okiem specjalistów miały możliwość stworzenia własnej kompozycji w formie koszyczka kwiatowego, który mogły z dumą zanieść do domu lub obdarować nim najbliższych. Dużą popularnością cieszyło się także tworzenie kwiatowej ścianki z logo MDK. Każdy z obecnych uczestników i zwiedzających mógł dołączyć własny kwiat i z satysfakcją poczuć się współtwórcą ostatecznego dzieła.

Duże zainteresowanie wśród zwiedzających Kwiatowe Plenery wzbudził pokaz wiązanek ślubnych oraz bieg charytatywny w sukniach ślubnych – Uciekająca Panna Młoda.

Na zakończenie imprezy Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski ( patronat honorowy) wręczył nagrody zwyciężczyniom biegu oraz wszystkim uczestnikom Kwiatowych Plenerów. Dzięki uprzejmości Firmy Paradowskich ( przedstawiciel firmy Victoria ) każdy z florystów biorących udział w imprezie otrzymał karton gąbki do kwiatów żywych oraz klej do kwiatów firmy Victoria – Dziękujemy:)

Mińszczanie również zostali nagrodzeni pięknymi kwiatami , które trafiły w ich ręce po zakończeniu imprezy . Żadna roślinka się nie zmarnowała , ponieważ nawet ta wykorzystywana przez florystów w pracach , chętnie znajdowała nowego właściciela za jeden uśmiech 🙂

Organizatorzy imprezy: VIRO s.c. Izabella i Rafał Walewscy-Ogrodnik, ploskiekwiaciarnie.pl oraz MDK w Mińsku Mazowieckim serdecznie dziękują sponsorom:

Rotrans Robert Patoka, Inter Sano, Euro-School, BGŻ BNP Paribas, Twój Salon, CartPoland, MOSiR, MZM, KH ZHP, Medizon, za wsparcie finansowe i techniczne,

JMP flowers , Blanca Direct , Firma Paradowskich , Avangarden , Andrzej Chyliński , Paweł Cupriak , Łukasz i Sebastian Olszanko za wsparcie kwiatowe .

Tagi: , , , , ,
Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: