Samotny bukiet 2015

Samotny bukiet-międzynarodowa akcja
Fala samotnych bukietów zalała całą Polskę. To piękna akcja, (inter)National Lonely Bouquet Day, czyli w wolnym tłumaczeniu (między)narodowy dzień pozostawionego (samotnego) bukietu, którą wymyślili Brytyjczycy.

Bawimy się w „adopcję” pozostawionych bukiecików 
W ostatni weekend czerwca, w tym roku był to 28, w miejscach naszego zamieszkania, miejscach gdzie przebywamy, ustawiamy własnoręcznie przygotowane bukieciki. Nie muszą być zrobione z kwiatów kupionych w kwiaciarni. Chodzi o to aby taki bukiecik przygotować samemu, dopisać karteczkę „Weź mnie, adoptuj mnie”, pozostawić w jakimś miejscu, a kwiaty zabierze do domu szczęśliwy i zaskoczony znalazca.

Polskie Kwiaciarnie i wiele Samotnych Bukiecików
Floryści z Polskich Kwiaciarni kolejny raz wzięli udział w tej pozytywnej akcji. W miastach gdzie mamy swoich przedstawicieli pojawiły się różnokolorowe bukieciki z opisem „Weź mnie”. Byliśmy między innymi w Krakowie, Wieliczce, Katowicach, Mińsku Mazowieckim, Warszawie i w Gdańsku. Tego dnia w Kielcach floryści z Polskich Kwiaciarni uczestniczyli w Święcie Kielc, a dodatkowo rozstawili w wielu miejscach ok 100 bukiecików „do adopcji”. Kielczanie byli bardzo zaskoczeni, ale i uśmiechnięci, z niedowierzaniem pytali czy kwiaty można wziąć do domu. Z dumą nieśli w rękach znalezione bukieciki.

W galerii samotne bukieciki

Tagi: , , , , , ,
Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: