Świeto Kielc 2015

Polskie Kwiaciarnie i Święto Kielc

Kolejna piękna, kwiatowa impreza za nami. Tym razem Polskie Kwiaciarnie zawitały do Kielc. Floryści w Święcie Kielc wzięli udział już po raz drugi. W tym roku powstała duża przestrzenna forma florystyczna z wikliny, wypełniona kolorowymi przepięknymi kwiatami, które otrzymaliśmy od naszego sponsora VHV Flowers and Greens.

Duża florystyczna forma z kwiatów i wikliny

Kwiatowa brama Kielc stanęła w Parku Miejskim w okolicy muszli koncertowej. Publiczność dopisała, a nasza kwiatowa instalacja budziła duże zainteresowanie. Było wielu chętnych do fotografowania się przy kolorowej bramie. Dzieci, dorośli z zainteresowaniem pytali jak konstrukcja powstawała, kto ją przygotował i dlaczego.
Dzięki naszemu sponsorowi firmie Victoria mogliśmy zabezpieczyć kwiaty przed utratą wody, zapewnić im stały do niej dostęp. Do mocowania roślin użyliśmy jednego z produktów, które firma ma w swojej ofercie, mianowicie garnetów. Świetnie się sprawdziły i kwiaty do późnej nocy wyglądały świeżo i efektownie.

Popularne florystyczne warsztaty dla dzieci

Przez cały czas trwania imprezy odbywały się warsztaty florystyczne dla dzieci, które jak zwykle nas nie zawiodły. Chętnie i z zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Mamy i tatusiowie kibicowali, pomagali w przygotowywaniu kompozycji. To lokalni przedsiębiorcy Hurtownia kwiatów Irys i JMP w Kielcach, zadbali o kwiatowy materiał na warsztaty dla dzieci. Rodzinne układanie kwiatów, to dobry pomysł na szerzenie, popularyzowanie kultury wręczania i obecności kwiatów w naszym życiu.

Samotny bukiet

Akcja Samotnego Bukietu zawitała również do Kielc. Floryści z Polskich Kwiaciarni przygotowali około 100 bukiecików, które z zawieszkami „Weź mnie” pozostawiono w wielu miejscach w mieście. Zaskoczenie na twarzy znajdujących-bezcenne :). Uśmiech, to to co pojawiało się najczęściej na twarzy znajdujących bukieciki. Zdarzało się, że za plecami słychać było wołanie: „Proszę Pani, Pani rozstawia bukieciki a ludzie je biorą :), i odpowiedź: „Tak, bardzo dobrze, proszę zapoznać się z opisem na wizytówce i wziąć bukiecik do swojego domu :)”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w Kielcach.Za miłe słowa, zainteresowanie. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób docenia kwiaty, naszą pracę i zaangażowanie.
Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom za materiały florystyczne i kwiaty, które wykorzystaliśmy przy organizacji kolejnej imprezy.
W planach następne spotkania, warsztaty w innych miastach.

A w galerii na zdjęciach poniżej, już wspomnienie tej pięknej słonecznej i oczywiście kwiatowej niedzieli z Polskimi Kwiaciarniami w Kielcach.

 

Tagi: , , , ,
Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: