Ukwieciliśmy Kielce

W ostatnią niedzielę czerwca spotkaliśmy się na  Rynku w Kielcach. Nasza florystyczna ekipa robiła wszystko, aby kielczanie miło spędzili czas w otoczeniu kwiatów. Przeprowadziliśmy warsztaty florystyczne, przygotowaliśmy bukiety na licytację oraz wypełniliśmy florystyczną planszę-mapę – tym razem z akcentem na Kielce. Poza tym wszystkim wspólnie wykonaliśmy ponad sto bukietów na potrzeby akcji „Samotny bukiet.”

DSC08655

Przygotowania do całej imprezy rozpoczęliśmy już wczesnym rankiem. Dowiezienie planszy, stolików na warsztaty, naczyń do ekspozycji bukietów, ustawienie namiotu i ogólne zagospodarowanie całego miejsca zajęło masę czasu. W czasie gdy nasza kielecka część ekipy nad tym pracowała, do Kielc jechali już pozostali floryści: z Radomia, Krakowa i Wieliczki.  Pojawili się też przedstawiciele sponsora kwiatów – firma VHV Flowers and Greens z Holandii.

Od wczesnego przedpołudnia towarzyszyli nam również nasi patroni medialni: www.ciekawekielce.pl i www.ForumKwiatowe.pl. Nasz partner Radio Zet Gold wielokrotnie emitowało wywiad z koordynatorem akcji, Michałem Bursigiem.

O 12.00 rozpoczęły się pierwsze warsztaty, do których zachęcały spacerujące po Rynku nasze wolontariuszki z kwiatami we włosach. Równocześnie część naszej grupy przygotowywała akcję „Samotny bukiet”. Wykonaliśmy ponad 100 bukiecików, które można było znaleźć w różnych miejscach miasta. Oczywiście przygotowane bukiety należało wcześniej porozstawiać – na ławkach, murkach, chodnikach. Miła niespodziankę sprawiła nam pewna pani, która podeszła do nas podczas imprezy i podziękowała osobiście za otrzymany od męża bukiecik kwiatów. Powiedziała nam, że dzięki naszej akcji mąż obdarował ją kwiatami po raz pierwszy od 15 lat!

Podchodzili do nas również inni ludzie dziękując za bukieciki i pytając o możliwość zrobienia zdjęcia na tle kwiatowej mapy Polski z herbem Kielc. W pewnym momencie zrobiła się tak duża kolejka do zdjęcia, że trzeba było czekać kilka minut na swoją kolej!

Kolejne grupy dzieci i dorosłych „przewijały” się przez nasze warsztaty, a o godzinie 16.oo rozpoczęła się licytacja bukietów wykonanych przez florystów z kieleckich kwiaciarni. Cel był szczytny: zbierano fundusze na kieleckie hospicjum Caritasu. Dzięki licytacji naszych kilku bukietów zebrano okrągłą sumę 1 000 zł, za co serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Pogoda nam dopisała, a deszcz powitał nas dopiero podczas demontażu stoiska. Uśmiechnięte twarze uczestników z pewnością zrekompensowały ten dzień ciężkiej pracy.

Dzięki zgranej współpracy całej naszej ekipy, czyli ludzi z kieleckich kwiaciarń i tych, którzy specjalnie przyjechali pomóc, udało się nam tego dnia ukwiecić Kielce – kwiaty były widoczne w całym niemal mieście.

Pragniemy podziękować sponsorom, którzy nas wsparli – jedynemu w Polsce producentowi gąbki do kwiatów – firmie Victoria Grzegorz Woźniak oraz dostawcy kwiatów, firmie VHV Flowers and Greens z Holandii.

W akcji uczestniczyły następujące kwiaciarnie:

Kwiaciarnia „Pod Zegarem” Michał Bursig
Kielce, ul. Romualda Mielczarskiego 71
tel. 500 192 981

Kwiaciarnia „Urszula”
Kielce, ul Nowowiejszka 24a
te. 041 342 75 00, 602 658 935

Kwiaciarnia Anna
Anna Proboszcz
Kielce, ul. Massalskiego 9
tel. 508 361 270

Kwiaciarnia Jaśmin
Agata Jamorska
Kielce, ul. Czachowskiego 44
tel. 503 039 188

Kwiaciarnia BADYLE Justyna Smorągiewicz
Galeria Słoneczna
Radom, ul. Bolesława Chrobrego 1
tel. 535 317 718, 600 398 766

Kwiaciarnia MAK
Joanna Szyfko
Kraków, ul. J. Majora 1
tel. 608 022 071

Kwiaciarnia „Niezapominajka”
Wieliczka, ul. Asnyka 8
tel. 12 294 9140, 604 115 708

Artico Aranżacje z Żywych Kwiatów
Anna Kurnik
Kraków, ul. Gnieźnieńska 26/93
tel. 12 378 28 10, 515 716 439

oraz wolontariuszki Aneta i Olga

Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: