Warsztaty dla dzieci – Dzień Babci i Dziadka

Dzieci pamiętają o swoich dziadkach

Pod koniec stycznia koleżanki z warszawskiego oddziału Polskich Kwiaciarni przeprowadziły warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka. Radośnie 🙂 i kolorowo było tego dnia w szkole podstawowej. Wstążki, koraliki, piórka i perełki, rafia i wiele innych materiałów znalazło się na stolikach najmłodszych.
2015-01-16_IMG_5750_1 2015-01-16_IMG_5751_1
Dzieci przepięknie dekorowały kwiaty, które potem wręczały swoim dziadkom z okazji ich święta. Wielką popularnością cieszyły się przyklejane serduszka, piórka i czerwone kreatywne druciki, z których dzieciaki wyginały kształty serduszek i kwiatków. Wśród uczniów dało się zaobserwować chęci do współpracy z florystkami i duże zainteresowanie kwiatami, które dziewczyny przyniosły na zajęcia. Uczniowie kreatywnie wymyślali jak ciekawie ozdobić prymulki. Zaskakuje bardzo, pewnie intuicyjny i jeszcze niczym nie zaburzony dobór kolorów, spostrzeżenie, że kontrasty nie są dzieciom obce, a przecież wiemy jak trudne w zastosowaniu. Nawet my dorośli floryści często w codziennej pracy przed nimi uciekamy.
2015-01-16__MG_5810 2015-01-16__MG_5790
Nikt nie „ściągał” 🙂 każdy wykazał się pomysłowością, dzięki czemu dziadkowie otrzymali jedyne w swoim rodzaju, przyozdobione przez swoich wnuków i wnuczki kwiaty. Działamy i pracujemy wśród najmłodszych, by pokazać jak kwiaty są ważne w życiu każdego z nas.
Dziękujemy Pani Iwonie za pomoc i współorganizację, najmłodszym za świetną i kreatywną zabawę kwiatami. Do zobaczenia przy innych okazjach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego radosnego i twórczego dnia

Warsztaty zorganizowały

ChilliGarden 

Pracownia Florystyczna Tajemniczy Ogród

 

Tagi: , , ,
Napisano w Wydarzenia
Wspierają nas: