Wielkanoc

Wielkanocne i wiosenne dekoracje kwiatowe

Napisano w Bez kategorii

Anturium, oczaruj mnie…

 

11 stycznia bieżącego roku w siedzibie firmy JMP Flowers w Stężycy odbyły się warsztaty florystyczne pt. „Anturium, oczaruj mnie…”, które dla grupy Polskie Kwiaciarnie i zaproszonych gości poprowadziła Mistrzyni Florystyki Sylwia Bednarek.

Z gościnności Gospodarstwa Ogrodniczego JMP Marii i Jarosława Ptaszków skorzystało kilkunastu florystów z całego kraju. Wielogodzinny pobyt u największego i najnowocześniejszego producenta kwiatów ciętych i doniczkowych w Polsce, uczestnicy rozpoczęli zwiedzaniem szklarni o powierzchni ponad 12 ha. A było co oglądać ! JMP Flowers oferuje ponad 60 odmian róż, kilkadziesiąt odmian orchidei doniczkowych oraz 40 odmian przepięknych anturium. To właśnie oryginalność i wyjątkowy urok tych kwiatów, były inspiracją warsztatowej twórczości uczestników, odzwierciedlonej w różnorodnych bukietach i kompozycjach.

Dzień spędzony w Stężycy należał do bardzo ciekawych i pełnych wrażeń. Przyjemnej pracy przy poszerzaniu wiedzy florystycznej towarzyszyła przesympatyczna atmosfera, różnobarwna roślinność a przede wszystkim życzliwość i gościnność gospodarzy, za co serdecznie dziękujemy.

Tagi: , , ,
Napisano w Wydarzenia

1 listopada dekoracje nagrobne

1 listopada kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych.
Ten dzień, kojarzy się dla wielu, nie tylko wierzących, ze zniczem, cmentarzem, grobem najbliższych, dla innych z wiązanką kwiatów, z modlitwą i pamięcią o tych, którzy już odeszli.
W tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając znicz.
Kwiaty niech będą wyrazem pamięci, gestem płynącym z serca.

W galerii znajdziecie Państwo różne propozycje dekoracji grobów: wianki, dekoracje w naczyniach, kompozycje z żywymi, suszonymi czy sztucznymi kwiatami.

Floryści z Polskich Kwiaciarni zapraszają do zamówień.

 

Tagi: , , ,
Napisano w Ogólne

Polskie Kwiaciarnie na Kwiatowych Plenerach w Mińsku Mazowieckim

Tekst: Izabella Walewska-Ogrodnik

W weekend 12-13 września Polskie Kwiaciarnie gościły w Mińsku Mazowieckim, gdzie w roli współorganizatora wydarzenia brały udział w Pierwszych Mińskich Kwiatowych Plenerach.

Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni floryści z całej Polski, którzy indywidualnie zaprezentowali dużą formę kwiatową , wiązankę ślubną oraz różnego rodzaju wianki.

Już od sobotniego popołudnia trwały prace techniczne i przygotowawcze, aby niedzielnego ranka mińszczanie mogli podziwiać stworzone kwiatowe dzieła sztuki i poznawać ogromny zakres współczesnej florystyki. Z kwiatów, roślin, metalu i innych materiałów powstały przestrzenne rzeźby, dekoracje przedmiotów codziennego użytku, kwiatowe scenerie czy fantazyjne bukiety. Dziedziniec przed pałacem Dernałowiczów stał się przez dwa dni ogrodem jak z bajki. Oglądający mogli podpatrywać warsztat pracy florystów, ich sposoby kompozycji i dobory odpowiedniego asortymentu a na koniec ostateczną postać kwiatowej aranżacji.

O ile dorośli zachwycali się dużymi formami kwiatowymi o tyle wśród najmłodszych największą popularnością cieszyły się warsztaty florystyczne. Dzieci pod okiem specjalistów miały możliwość stworzenia własnej kompozycji w formie koszyczka kwiatowego, który mogły z dumą zanieść do domu lub obdarować nim najbliższych. Dużą popularnością cieszyło się także tworzenie kwiatowej ścianki z logo MDK. Każdy z obecnych uczestników i zwiedzających mógł dołączyć własny kwiat i z satysfakcją poczuć się współtwórcą ostatecznego dzieła.

Duże zainteresowanie wśród zwiedzających Kwiatowe Plenery wzbudził pokaz wiązanek ślubnych oraz bieg charytatywny w sukniach ślubnych – Uciekająca Panna Młoda.

Na zakończenie imprezy Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski ( patronat honorowy) wręczył nagrody zwyciężczyniom biegu oraz wszystkim uczestnikom Kwiatowych Plenerów. Dzięki uprzejmości Firmy Paradowskich ( przedstawiciel firmy Victoria ) każdy z florystów biorących udział w imprezie otrzymał karton gąbki do kwiatów żywych oraz klej do kwiatów firmy Victoria – Dziękujemy:)

Mińszczanie również zostali nagrodzeni pięknymi kwiatami , które trafiły w ich ręce po zakończeniu imprezy . Żadna roślinka się nie zmarnowała , ponieważ nawet ta wykorzystywana przez florystów w pracach , chętnie znajdowała nowego właściciela za jeden uśmiech 🙂

Organizatorzy imprezy: VIRO s.c. Izabella i Rafał Walewscy-Ogrodnik, ploskiekwiaciarnie.pl oraz MDK w Mińsku Mazowieckim serdecznie dziękują sponsorom:

Rotrans Robert Patoka, Inter Sano, Euro-School, BGŻ BNP Paribas, Twój Salon, CartPoland, MOSiR, MZM, KH ZHP, Medizon, za wsparcie finansowe i techniczne,

JMP flowers , Blanca Direct , Firma Paradowskich , Avangarden , Andrzej Chyliński , Paweł Cupriak , Łukasz i Sebastian Olszanko za wsparcie kwiatowe .

Tagi: , , , , ,
Napisano w Wydarzenia

Miodobranie w Wieliczce kolejny raz …miód, pszczoły, dzieci i kwiaty

W ostatnią niedzielę wakacji, już tradycyjnie floryści z Polskich Kwiaciarni gościli w Wieliczce na IX Miodobraniu. Żar lał się z nieba, woń miodu unosiła się na wielickim rynku, nie mogło zabraknąć i kwiatów
zdj1
Wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, dorośli znaleźli również coś dla siebie.
zdj2 zdj3

A przy jednym ze stoisk floryści pokazywali dzieciom, jak przygotować już niestety jesienne kompozycje, bo wrzesień za pasem. Najmłodsi panowie 🙂 chętnie uczyli się sztuki układania kwiatów, z dumą prezentowali kwiatowe zegarki.
zdj4 zdj5

Dziewczynkom przypadła do gustu biżuteria z jarzębiny, goździków, wianki z solidago.
zdj6 zdj7

Stoiska Polskich Kwiaciarni dumnie strzegł miś z kwiatową beczką miodu w otoczeniu jak na miodobranie przystało ula, wrzosów, kwiatów solidago. Dzieci chętnie dotykały, przytulały i fotografowały się z duuuużym niedźwiadkiem Uczymy najmłodszych obcowania z kwiatami, roślinami, pokazujemy jak ważne są w życiu. Dorosłych obdarowujemy kwiatami. Tak było i tu w Wieliczce, szeroki uśmiech na twarzy kobiet i mężczyzn po otrzymaniu kwiatka, to największa radość dla nas florystów.
Jesienne kompozycje wianki i dekoracje w naturalnych osłonkach cieszyły oczy przechodniów, turystów i mieszkańców Wieliczki. Tym razem było eko, więc tym bardziej w zgodzie z naturą. Zakupione wianki i bukiety pięknie się zasuszą i na długo będą zdobić domy nabywców.

zdj8

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, którzy podarowali kwiaty na tę imprezę: Arkadiusz Minkina Firma Handlowa BIANKA, F.H. „DORO” Czesław Dorocki, Ogrodnictwo Marek Molik z Rudawy, Andrzej Chyliński producent gerbery, firmie Victoria Floral Products za gąbkę i podstawki ciotolla do kompozycji dla najmłodszych.

 

Tagi: , , , ,
Napisano w Wydarzenia

15 sierpnia Polskie Kwiaciarnie w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia w sobotę Polskie Kwiaciarnie gościły w Muzeum Wojska Polskiego. Dzięki uprzejmości dyrekcji, wspólnie z warszawiakami i turystami, a było ich wielu, bo około 6 tys. mogliśmy hucznie świętować dzień Wojska Polskiego.
zdj1
Dzień wypełniony atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Można było oglądać wystawy tematyczne oraz eksponaty i pamiątki związane z historią Wojska Polskiego oraz jednostki specjalnej „GROM”.
zdj2

Nowe logo muzeum w kwiatowej wersji

Na  dziedzińcu wśród stoisk stanęła tablica przygotowana przez florystów z Polskich Kwiaciarni z nowym logo muzeum. Podczas rozmów i rozważań, co tym razem mamy przygotować, padła prośba o logo. Muzeum od niedawna posługuje się nowym i organizatorzy chcieli pokazać je w niekoniecznie typowy „wydrukowany” sposób.
zdj3
Kwiaty i naturalne materiały jak najbardziej się do tego nadają.  Z czerwonej  róży powstał szyszak, typ hełmu otwartego znany od średniowiecza, a w czasach nowożytnych wiele razy modyfikowany hełm wojskowy.
2015-08-15__MG_2969_1_3a
Litery w nazwie przygotowaliśmy na kształtkach wyciętych z gąbki naszego sponsora firmy Victoria. Aby odzwierciedlały dokładnie litery w logo obłożyliśmy je szarymi listkami topoli.
zdj4

Kwiaty w hołdzie poległym i zasłużonym

Z dużą ciekawością, odwiedzający tego dnia muzeum, obserwowali i chętnie robili zdjęcia przy naszej tablicy.  Dzieci przy okazji słyszały historię o umundurowaniu, nakryciach głowy żołnierzy i o tym co z wojskiem przed wielu laty i obecnie się wiąże. Floryści przygotowali wiązanki pod pomniki upamiętniające żołnierzy poległych na misjach pokojowych i pierwszej Polki w historii Wojska Polskiego , która została mianowana na stopień generała Marii Stanisławy Wittek ps. Mira.
zdj5
Rozdaliśmy blisko 2 tysiące kwiatów: kolorowych gerber, róż i biało czerwonych goździków, które w dzień narodowego święta cieszyły się dużą popularnością.
zdj6
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom firmie Blanka Direct i lokalnym producentom z giełdy na ul. Bakalarskiej w Warszawie: Andrzejowi Chylińskiemu, Grażynie Statecznej, Andrzejowi Kowalskiemu, Łukaszowi i Sebastianowi Olszanko,  firmie Victoria za gąbkę i inny florystyczny asortyment.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Tego dnia ukwieciliśmy Warszawę, na twarzach ludzi gościł uśmiech, słońce nad głowami, to wszystko spowodowało że dzień był udany i bardzo radosny, a takich nam więcej trzeba.

 

Tagi: , , , ,
Napisano w Wydarzenia

Ślubne bukiety z frezją

Frezja to piękny, występujący w wielu kolorach kwiat. Subtelny w swoim wyglądzie, przez zielone pączki i pojedyncze kwiaty, które przez swój kształt i układ są w naturze niepowtarzalne.
W sezonie ślubnym niezastąpiona do bukietów ślubnych, butonierek dla panów i biżuterii ślubnej np. spinki, grzebyki do włosów, bransolety na rękę dla druhen i druhenek.
Frezja oprócz wielu walorów estetycznych, wspomnianych wcześniej, ma jeszcze jeden,  pięknie pachnie. Już niewiele kwiatów może się tą cechą szczycić. Dziś dostępna cały rok, latem z polskich upraw, przez resztę roku z holenderskich.
Więcej pisać chyba nie trzeba, to po prostu trzeba zobaczyć :).
Floryści z Polskich Kwiaciarni prezentują ślubne bukiety, w których wystąpiła frezja. Czasem grała pierwsze skrzypce, innym razem była dodatkiem, ale jakże pięknym i jak zobaczycie w otoczeniu innych kwiatów niezastąpionym.
Sezon ślubny ciągle trwa.
Zapraszamy do galerii po inspirację i składanie zamówień w naszych pracowniach i kwiaciarniach.

 

Tagi: , ,
Napisano w Ogólne

Świeto Kielc 2015

Polskie Kwiaciarnie i Święto Kielc

Kolejna piękna, kwiatowa impreza za nami. Tym razem Polskie Kwiaciarnie zawitały do Kielc. Floryści w Święcie Kielc wzięli udział już po raz drugi. W tym roku powstała duża przestrzenna forma florystyczna z wikliny, wypełniona kolorowymi przepięknymi kwiatami, które otrzymaliśmy od naszego sponsora VHV Flowers and Greens.

Duża florystyczna forma z kwiatów i wikliny

Kwiatowa brama Kielc stanęła w Parku Miejskim w okolicy muszli koncertowej. Publiczność dopisała, a nasza kwiatowa instalacja budziła duże zainteresowanie. Było wielu chętnych do fotografowania się przy kolorowej bramie. Dzieci, dorośli z zainteresowaniem pytali jak konstrukcja powstawała, kto ją przygotował i dlaczego.
Dzięki naszemu sponsorowi firmie Victoria mogliśmy zabezpieczyć kwiaty przed utratą wody, zapewnić im stały do niej dostęp. Do mocowania roślin użyliśmy jednego z produktów, które firma ma w swojej ofercie, mianowicie garnetów. Świetnie się sprawdziły i kwiaty do późnej nocy wyglądały świeżo i efektownie.

Popularne florystyczne warsztaty dla dzieci

Przez cały czas trwania imprezy odbywały się warsztaty florystyczne dla dzieci, które jak zwykle nas nie zawiodły. Chętnie i z zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Mamy i tatusiowie kibicowali, pomagali w przygotowywaniu kompozycji. To lokalni przedsiębiorcy Hurtownia kwiatów Irys i JMP w Kielcach, zadbali o kwiatowy materiał na warsztaty dla dzieci. Rodzinne układanie kwiatów, to dobry pomysł na szerzenie, popularyzowanie kultury wręczania i obecności kwiatów w naszym życiu.

Samotny bukiet

Akcja Samotnego Bukietu zawitała również do Kielc. Floryści z Polskich Kwiaciarni przygotowali około 100 bukiecików, które z zawieszkami „Weź mnie” pozostawiono w wielu miejscach w mieście. Zaskoczenie na twarzy znajdujących-bezcenne :). Uśmiech, to to co pojawiało się najczęściej na twarzy znajdujących bukieciki. Zdarzało się, że za plecami słychać było wołanie: „Proszę Pani, Pani rozstawia bukieciki a ludzie je biorą :), i odpowiedź: „Tak, bardzo dobrze, proszę zapoznać się z opisem na wizytówce i wziąć bukiecik do swojego domu :)”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w Kielcach.Za miłe słowa, zainteresowanie. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób docenia kwiaty, naszą pracę i zaangażowanie.
Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom za materiały florystyczne i kwiaty, które wykorzystaliśmy przy organizacji kolejnej imprezy.
W planach następne spotkania, warsztaty w innych miastach.

A w galerii na zdjęciach poniżej, już wspomnienie tej pięknej słonecznej i oczywiście kwiatowej niedzieli z Polskimi Kwiaciarniami w Kielcach.

 

Tagi: , , , ,
Napisano w Wydarzenia

Samotny bukiet 2015

Samotny bukiet-międzynarodowa akcja
Fala samotnych bukietów zalała całą Polskę. To piękna akcja, (inter)National Lonely Bouquet Day, czyli w wolnym tłumaczeniu (między)narodowy dzień pozostawionego (samotnego) bukietu, którą wymyślili Brytyjczycy.

Bawimy się w „adopcję” pozostawionych bukiecików 
W ostatni weekend czerwca, w tym roku był to 28, w miejscach naszego zamieszkania, miejscach gdzie przebywamy, ustawiamy własnoręcznie przygotowane bukieciki. Nie muszą być zrobione z kwiatów kupionych w kwiaciarni. Chodzi o to aby taki bukiecik przygotować samemu, dopisać karteczkę „Weź mnie, adoptuj mnie”, pozostawić w jakimś miejscu, a kwiaty zabierze do domu szczęśliwy i zaskoczony znalazca.

Polskie Kwiaciarnie i wiele Samotnych Bukiecików
Floryści z Polskich Kwiaciarni kolejny raz wzięli udział w tej pozytywnej akcji. W miastach gdzie mamy swoich przedstawicieli pojawiły się różnokolorowe bukieciki z opisem „Weź mnie”. Byliśmy między innymi w Krakowie, Wieliczce, Katowicach, Mińsku Mazowieckim, Warszawie i w Gdańsku. Tego dnia w Kielcach floryści z Polskich Kwiaciarni uczestniczyli w Święcie Kielc, a dodatkowo rozstawili w wielu miejscach ok 100 bukiecików „do adopcji”. Kielczanie byli bardzo zaskoczeni, ale i uśmiechnięci, z niedowierzaniem pytali czy kwiaty można wziąć do domu. Z dumą nieśli w rękach znalezione bukieciki.

W galerii samotne bukieciki

Tagi: , , , , , ,
Napisano w Wydarzenia

Wiosenny Piknik Ślubny w Wieliczce z udziałem Polskich Kwiaciarni

7 czerwca w Kampusie Wielickim odbył się Wiosenny Piknik Ślubny, organizowany przez Edytę Żontołw – wielicki portal Ślubne Plany i Jolantę Mroczek – Kwiaciarnia Niezapominajka (Wieliczka, ul. Asnyka 8). Partnerem wydarzenia były Polskie Kwiaciarnie www.polskiekwiaciarnie.pl. Jolanta Mroczek właścicielka Kwiaciarni Niezapominajka a zarazem współorganizatorka pikniku wraz z Klastrem Polskie Kwiaciarnie przygotowała bukiety ślubne, kwiatowe torebki, wianki, biżuterię florystyczną i dekorację stylowych samochodów.
Dekoracje powstały z żywych kwiatów. Floryści zaprezentowali trendy na obecny sezon ślubny, chcieli uświadomić uczestnikom pikniku jak ważnym elementem powinny być kwiaty w dniu ślubu.W programie znalazło się mnóstwo atrakcji. Wśród nich pokazy mody – sukienki na „wielkie wyjścia” dla kobiet w każdym rozmiarze oraz kolorowe kreacje dziecięce na specjalne okazje. 7 czerwca ukwieciliśmy po raz kolejny Wieliczkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Tagi: ,
Napisano w Wydarzenia

Znajdź florystę!

Na stronie Polskiekwiaciarnie.pl możesz znaleźć kwiaciarnię, która przyjmie Twoje zlecenie na dostarczenie kwiatów. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z osobą, która będzie wykonawcą usługi możesz mieć pewność, że zamówione kwiaty będą wyglądały dokładnie tak, jak to zostanie ustalone.

Dzięki takiemu rozwiązaniu unikasz dodatkowych kosztów obsługi, które są nieuniknione w przypadku zamówień składanych u pośredników.

Floryści, którzy są umieszczeni na tej stronie, są wyłącznie osobami o wysokich kwalifikacjach zawodowych.

Znajdź Twojego lokalnego florystę już teraz!

Wspierają nas: